Plan lekcji 2017-2018      Strona Gimnazjum Nr 1     Licznik odwiedzin strony   Aktualizacja 15.05.2018

ZAPISY DO SP 1 - doc pdf

OFERTA SP1 - warto wybrać naszą szkołę

 


WSPÓLNE PRZEDSTAWIENIE Uczniów klasy „O” Przedszkola Nr 11 I klasy IIIc SP1

 z okazji 227 ROCZNICY uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Opracowanie: Beata Legieć, 2018-05-14

8 maja gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy "0" Przedszkola Nr 11 w Chełmie, którzy wspólnie z klasą 3c SP 1 zaprezentowali wzruszające przedstawienie muzyczno - poetyckie dotyczące obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia Konstytucji 3-Maja w 1791 roku. Jest to dla uczniów jedna z wielu okazji kształtowana postaw patriotycznych oraz poznania najważniejszych wydarzeń z dziejów historii Polski. Zaprezentowany taniec polonez oraz pieśni patriotyczne wzruszyły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dzieci przedszkolne przygotowały panie: Barbara Chomacka, Magdalena Skibińska, Ewelina Kolanowska. Uczniów klasy IIIc przygotowała p. Jolanta Auguściuk.- Kardyka.

 Wspaniałych artystów pragniemy gościć w naszej szkole jak najczęściej. Wspólne przedstawienia wyróżniają się wysokim poziomem artystycznym. Brawo!!!

 


GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM

Więcej na stronie Laureaci

 

LAUREACI ogólnopolskiego konkursu "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza"

LAUREACI IV Powiatowego Konkursu „Parada Piosenki”


KONSTYTUCJA 3 MAJA - ŚWIĘTO WOLNOŚCI I RADOŚCI... Ojczyzna, Naród, Wolność
Opracowanie: Elżbieta Ćwikła, Foto: Eliza Dobosz, E.Ćwikła

2 maja 2018 uczniowie SP1 i Gimnazjum 1 świętowali w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to święto wolności i radości, które przypomina jak ważne da każdego Polaka są wartości Naród, Ojczyzna, Wolność! Uroczystość prowadził Wojciech Żołnacz. 
Co działo się 3 maja 1791 roku - o tym w prezentacji multimedialnej opowiadały Karina Duliasz i Julia Malec. W XVIII wieku państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Sytuację tę wykorzystywali sąsiedzi Polski. Na szczęście znaleźli się w Polsce ludzie, którzy dostrzegli zło w kraju i grożące niebezpieczeństwo utraty niepodległości. Byli Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski. To między innymi oni byli twórcami Konstytucji, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja. Była to konstytucja postępowa jak na owe czasy - pierwsza w Europie, druga na świecie. Konstytucja zlikwidowała wady systemu politycznego. 
W ciekawej scence aktorzy: król Stanisław August Poniatowski /Adam Kuryś/ oraz posłowie /Jan Pietrzak i Kacper Bedliński/ ukazali jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja w Warszawie na Zamku Królewskim. O wartościach jakimi są Wolność, Ojczyzna i Naród opowiadali Magdalena Puk, Klaudia Hawryluk i Jan Pietrzak. 
Mogliśmy także zachwycać się pięknymi recytacjami i piosenkami autorstwa Marka Grechuty "Ojczyzna" i "Wolność" w wykonaniu Mateusza Łuszczyka (recytacja) oraz solistów Klaudii Hawryluk, Małgorzaty Grabowiec, Bogumiły Wójtowicz i chóru szkolnego. Mieliśmy także okazję podziwiać wspaniały taniec wolności, który zaprezentowała Roksana Paralusz z partnerem.
Uroczystość przygotowali: uczniowie klasy 3b, 2c - gimnazjum, 6a - SP pod opieką p.Elżbiety Ćwikła i p. Alicji Korona, oprawa plastyczna: p.Renata Kiełbasa, kostiumy: p.Małgorzata Prokopiuk, oprawa muzyczna: p.Małgorzata Stasiuk, nagłośnienie: p.Marcin Choma, opieka nad pocztem sztandarowym p.Ewa Krzywicka, współpraca techniczna: Jakub Pożarowszczyk i Jakub Mazurek.
W uroczystości uczestniczyła pani wicedyrektor Małgorzata Łańcucka - Flis, która podziękowała wszystkim uczestnikom za wspaniałe przedstawienie historyczne.

Mamy nadzieję, że uroczystość była ciekawą lekcją historii.


Uczniowie Jedynki sięgnęli po laury - pięciu laureatów konkursów kuratoryjnych.

Oprac, foto: M. Wodzik - Kowalczyk 2018-04-28

Pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie próbowało swych sił w wojewódzkim etapie przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Aby dostać się do etapu wojewódzkiego musieli zdobyć 80 proc. punktów na etapie szkolnym i 90 na etapie okręgowym. By zostać laureatem konkursu, co gwarantuje zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty, należało uzyskać co najmniej 36 punktów na 40 możliwych do zdobycia. Udało się to aż trojgu uczniom – Aleksandra Tomasik, Łukasz Widz i Jakub Matuła zostali  laureatami konkursu z języka polskiego. To wielki sukces, którym w tym roku szkolnym mogą poszczycić się tylko uczniowie Jedynki. Zuzanna Kędzierawska i Paweł Kusy zostali finalistami konkursu z języka polskiego, Miłosz Kowalczyk z matematyki, zaś Łukasz Widz z historii. Gratulujemy.


OWOCE i WARZYWA WE WSPANIAŁYCH KOLORACH CZYLI...

TYDZIEŃ ZDROWIA W SP 1 I GIMNAZJUM 1 - 23-27 KWIETNIA 2018

Opracowanie i foto: Admin.

Komisja d.s. promocji zdrowia i SU zorganizowali w naszej szkole "Tydzień zdrowia", którego specyfiką była paleta kolorów. Każdy dzień  - to inny kolor. Celem akcji była promocja zdrowego odżywiania. Projekt zorganizowano w formie akcji plakatowej oraz codziennych stoisk z przepyszną, zdrową żywnością, które emanowały zapachami i barwami.  Warzywno - owocowe dania: koktaile, sałatki, ciasteczka kusiły wszystkich swoim aromatem i tęczą kolorów, a przy okazji... dawka wiedzy o walorach odżywczych potraw. Kulminacją akcji był piątek, kiedy na dziedzińcu szkoły zorganizowano grill warzywny - zapachy rozchodziły się na całe osiedle... Każdy mógł skosztować pyszne, gorące dania.

Mamy nadzieję, że akcja podobała się naszym uczniom i że zdrowy styl żywienia będzie elementem ich codziennej diety...

TAK ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W NASZEJ SZKOLE

Admin 2018-04-10


Najlepsze gry planszowe w działaniu edukacyjnym- matematyka & wychowanie fizyczne

E.Dobosz 2018-04-04

28 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w nietypowych zajęciach łączących ze sobą wychowanie fizyczne i matematykę. Wykorzystano w nich gry planszowe i szachy, które są tradycyjnym połączeniem sportu, nauki myślenia i elementów sztuki. Celem projektu było rozwijanie umiejętności strategicznego i logicznego myślenia, zmysłu obserwacji, analizowania sytuacji i wyciągania odpowiednich wniosków, kształtowanie wytrwałości icierpliwości, przestrzegania reguł i zasad, rozwijanie zdolności biegłego liczenia, nauka historii, ekonomii, przyrody, geografii w zależności od rodzaju gry planszowej.

Do dyspozycji uczniowie mieli ponad 20 gier wypożyczonych do projektu przez właścicieli firmy Pokusa w Chełmie - Państwa Paulinę i Emila Pieleckich. Natomiast uczniów wspierali i wprowadzali w tajniki poszczególnych gier członkowie Sportowego Wolontariatu Dziecięcego  CEMEX - SP 1 CHEŁM.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas: 4a, 4c, 6a, 2Gc,3Ga,3GB pod opieką nauczycieli matematyki p. Małgorzaty Olszanowskiej i Elizy Dobosz Martyniuk oraz nauczycielki wychowania fizycznego p. Katarzyny Janickiej.

 W świecie kunsztownych dzieł Marii Chaberko -

CZYLI nasi uczniowie NA WARSZTATACH W MUZEUM CHEŁMSKIM

2018-03-17 Ewa Bida

Szkolne Koło Przyjaciół Muzeum w sobotę po raz kolejny w odpowiedzi na zaproszenie pracowników Oddziału Etnografii Chełmskiego Muzeum udało się na warsztaty. Mieliśmy ogromną przyjemność poznać postać nieżyjącej już niestety Marii Chaberko twórczyni i mieszkanki naszego miasta, której największą pasją były wycinanki i wyklejanki. Jak opowiedziała nam Pani Małgorzata Podlewska-Bem Pani Chaberkowa swoją przygodę z wycinankami rozpoczęła bardzo późno mając 70 lat.

 Po wejściu na salę wystawową naszym oczom ukazały się przepiękne barwne krajobrazy, sceny z natury, przeróżne gatunki roślin i zwierząt. Oglądając z bliska zobaczyliśmy jak misterne i kunsztowne są dzieła Pani Marii. Tworzyła Ona zarówno symetryczne wycinanki i wyklejanki, ale jak dowiedzieliśmy się najbardziej ceniła wycinanki asymetryczne. Artystka wykorzystywała do swoich prac przeróżne materiały min.: papier, tkaniny, papierki po cukierkach, czekoladkach, brystol, płótno i wiele innych. Po obejrzeniu wystawy mogliśmy w końcu spróbować swoich sił w wycinanko-wyklejankach. A oto efekty naszej pracy i relacja z warsztatów.

 


DZIEŃ LICZBY PI

E.Dobosz - Martyniuk, 15-03-2018

14 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach "Dnia Liczby Pi" zorganizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Tego dnia mogli sprawdzić swoje zdolności matematyczne biorąc udział w "Lidze zadaniowej" , "Warsztatach 3D" czy "Grze z Pitagorasem". Wysłuchali również dwóch wykładów pt. "Historia liczby Pi" oraz "Niezwykłe liczby i ich zastosowania". 
W ramach obchodów święta liczby Pi, Koło Dydaktyków MaFiI, funkcjonujące przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, zorganizowało również konkurs plastyczno-poetycki p.t. "Moje Pi". Miał on zasięg wojewódzki i skierowany były do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych oraz 2 i 3 gimnazjum. Tematem prac była liczba Pi widziana oczami uczestnika. Uczniowie naszej szkoły wykonali siedem prac plastycznych oraz napisali trzy wiersze. 
Na zakończenie obchodów "Dnia Liczby Pi" p. prof. Alina Orłowska - prorektor ds. kształcenia oraz p. prof. Urszula Bobryk - prorektor ds. studenckich wręczyły nagrody w konkursach wiedzowych i artystycznych. Wśród zwycięzców było ośmiu naszych uczniów:
1. Miłosz Kowalczyk kl. 7a - I miejsce w "Lidze zadaniowej" w kategorii szkół podstawowych (opiekun: p. M.Szymańska)
2. Danuta Lisiewicz kl. 2Gc -I miejsce w konkursie "Moje Pi" w kategorii praca plastyczna (opiekun: p. E.Dobosz-Martyniuk)
3. Piotr Wawryniuk kl. 7a- II miejsce w "Lidze zadaniowej" w kategorii szkół podstawowych (opiekun: p. M.Szymańska)
4. Magdalena Puk kl. 2Gc - III miejsce w konkursie "Moje Pi" w kategorii wiersz (opiekun: p. E.Dobosz-Martyniuk)
5. Patrycja Bas kl. 2Gc - wyróżnienie w konkursie "Moje Pi" w kategorii praca plastyczna (opiekun: p. E.Dobosz-Martyniuk)
6. Magdalena Puk kl. 2Gc - wyróżnienie w konkursie "Moje Pi" w kategorii praca plastyczna (opiekun: p. E.Dobosz-Martyniuk)
7. Bogumiła Wójtowicz kl. 2Gd wyróżnienie w konkursie "Moje Pi" w kategorii praca plastyczna (opiekun: p. A.Łobodzińska)
8. Zuzanna Misan kl. 2Gc - wyróżnienie w konkursie "Moje Pi" w kategorii wiersz (opiekun: p. E.Dobosz-Martyniuk)

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
Wyjazd do Lublina zorganizowały nauczycielki matematyki: p. M.Szymańska, p. A.Łobodzińska oraz p. E. Dobosz-MartyniukTo była impreza!

Magdalena Wodzik - Kowalczyk 2018-03-07

Po raz kolejny w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z pedagogami specjalnymi przygotował spotkanie dla dzieci i rodziców. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: Zmiany na talerzach + trochę gimnastyki i zdrowe mamy wyniki. Były zajęcia z jogi, dzieci grały na rurach i bawiły się na magicznym dywanie, malowały kolorową solą i na koniec było wspólne pichcenie smakołyków – ciasteczek owsianych, zapiekanki z kaszy jaglanej i jabłek, kanapek z humusem i sałatki z pęczaku. Wszystkie potrawy udały się wspaniale i smakowały nawet niejadkom. Do picia były herbatki ziołowe i każdy otrzymał książeczki z przepisami. To była super impreza!

 


Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich kobiet.

Wiersze o kobietach: http://www.klamerka.pl/135-1-o,kobietach.html, fot. Admin.

"Kobieta jest jak kwiat co rozwija się wciąż i rośnie,
śmieje się zawsze tak pięknie z twarzą skierowaną ku wiośnie."


Gratulujemy naszym UCZNIOM - laureatom prestiżowych konkursów o zasięgu wojewódzkim.

Łukasz Widz, Aleksandra Tomasik, Zuzanna Kędzierawska, Jakub Matuła oraz Paweł Kusy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego.

Miłosz Kowalczyk zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w konkursie matematycznym, a Łukasz Widz w konkursie historycznym.

Łukasz Widz i Mikołaj Parczewski już w marcu będą walczyć o tytuł Mistrz komputera w konkursie wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


CIEKAWA LEKCJA HISTORII Z UDZIAŁEM GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH

IM. SIERŻANTA STEFANA BRZUSZKA PS. "BORUTA"

1-03-2017 W. Żołnacz, Fot. A.Kuryś

W czwartek - 1 marca młodzież oraz Grono Pedagogiczne naszej szkoły brało udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W pierwszej części uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego opowiadania o trudach życia podczas okupacji: jako pierwszy, głos zabrał Pan Kapitan Wacław Prystupa ps. "Piskorz" -kombatant opowiedział o początkowej działalności w chełmskim AK, późniejszej walce w Zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość (oddział Henryka Lewczuka ps. "Młot"), a także piekle komunistycznych więzień. Druga część spotkania dotyczyła już konkretnie NSZ. Przedstawiciel GRH opisał historię Narodowych Sił Zbrojnych połączonym z prezentacją broni. Delegacja uczniów wręczyła gościom podziękowania. Widownia była zaoferowana całym wydarzeniem.

Opieka nad projektem p.M.Nowakowska

 


APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR

oprac., foto E. Ćwikła 27-02-2018

   20 lutego 2018 odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I semestr. Przedstawiono dane statystyczne dotyczące wyników nauczania, frekwencji i czytelnictwa. Pani dyrektor Grażyna Cetera wręczyła Nagrody Pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców dla uczniów, którzy otrzymali wysokie wyniki w nauczaniu i wzorowe zachowanie. Pani U.Połczyńska wręczyła nagrody za czytelnictwo, p. Adam Dębicki certyfikaty za udział w "Godzinie Kodowania".

   Spotkanie było też okazją do zaprezentowania bogatej działalności Samorządu Uczniowskiego prowadzonej pod opieką p. Magdaleny Wodzik - Kowalczyk m.in. zajęć "Kreatywna Jedynka", przywitanie jesieni, "Międzynarodowy Dzień Kropki", konkurs „Kolorowe Tulipany”, akcja „Wiem, że zdrowo jem – dzień zdrowego odżywiania się”,  współpraca przy imprezie „Młody artysta”, spotkanie „Tropem Leonarda da Vinci i wiele innych.

   Rozstrzygnięty został także konkurs SU gimnazjum zorganizowany przez p.M.Samosiuk we współpracy z nauczycielem informatyki p. Elżbietą Ćwikła na miniaturę filmową pn. "Stop hejtowi i wulgaryzmom". Konkurs skierowany był do uczniów dla klas 7 szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum, a jego celem zapobieganie mowie nienawiści w Internecie . Laureatem konkursu został Oliwier Warchał z klasy 7a. Film Oliwiera p.t. "Hate" zaprezentowano podczas spotkania, a nagrodę - pendrive wręczono podczas apelu podsumowującego I semestr w gimnazjum.

Gratulujemy uczniom sukcesów!

,

 


Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą wiele radości –

wspólnie spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze

i szczęśliwego Nowego 2018 Roku.


Uczniowie klasy IIb W Muzeum Chełmskim

W dniu 14.12.2017r. dzieci z klasy IIB z wychowawcą Anną Kieller wzięły udział w zajęciach warsztatowych Dokarmiamy zwierzęta zimą. Uczniowie obejrzeli wystawę Skarby przyrody, gdzie jest prezentowana flora i fauna siedlisk stepowych z okolic Lubelszczyzny, m.in.: dziewięćsił popłocholistny, len złocisty i zawilec wielkokwiatowy oraz cenne przykłady fauny: drop, wymarły już w Polsce, ale także zagrożony wyginięciem suseł perełkowany. Część ekspozycji „Na jeziorze, pośród torfowisk, w lesie …” ilustruje bogactwo fauny i flory wielu siedlisk przyrodniczych, w tym obszarów bagiennych i torfowisk węglanowych, występujących na Polesiu oraz w okolicach Chełma. Jednym z najciekawszych gatunków fauny jest żółw błotny, a wśród ptaków wodnych na uwagę zasługują: żuraw, bąk, bączek, czapla purpurowa, bocian czarny.
Uczniowie wzięli także udział w lekcji „Dokarmiamy zwierzęta zimą.”


IV Mała Akademia Jedynki...

Mali poligloci z Jedynki Oprac. M.Wodzik 2017-12-10

9 grudnia odbyła się czwarta już Mała Akademia Jedynki. Tym razem witano nadchodzące święta po niemiecku i angielsku, bo w Szkole Podstawowej Nr 1 już od pierwszej klasy dzieci mogą uczyć się dwóch języków – angielskiego i niemieckiego. Grudniowe zaliczenie zajęć to były ćwiczenia interaktywne na magicznym dywanie i przy tablicy oraz zajęcia plastyczne. Jak na grudzień przystało najmłodszych studentów odwiedził święty Mikołaj, który podarował każdemu pilnemu uczniowi upominek.


XV Powiatowy Festiwal Twórczości „Młody Artysta Oprac. M.Wodzik 2017-12-10

Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie już po raz XV była organizatorem Powiatowego Festiwalu Twórczości „Młody Artysta”. To dzień, gdy na scenie Chełmskiego Domu Kultury występują dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jedynka, która od 17 lat prowadzi klasy integracyjne, dba o to, by dzieci z dysfunkcjami mogły zaprezentować swe umiejętności i przede wszystkim, by stworzyć im okazję do zaistnienia w społeczności lokalnej, co zawsze dostarcza młodym artystom wiele radości i satysfakcji. Tematem tegorocznego festiwalu była piosenka patriotyczna, a mottem przewodnim  słowa szkolnego hymnu „Bośmy Twoi kosynierzy…”.

Nagrodzeni w kategorii plastycznej:

Julia Miedziana, Mateusz Jasik (PM Nr 3), Jagoda Nowak Aleksandra Wojcieszek (PM Nr 13), Łukasz Piasecki, Patryk Popek, Cyprian Pietrzyszyn, Wiktoria Szadziuk, Weronika Szadziuk (SP Nr 1), Maja Mękal (SP Nr 11), Patryk Skotarek (SP Nr 1), Emil Winiarski (SP Nr 7), Zuzanna Rot (SP Nr 3) Martyna Gargol, Jakub Pawlak (Gimn. Nr 7), Andżelika Wróbel (ZW i PPP Nr 1), Kinga Kalita, Ilona Orłowska, Sandra Koguciuk (Gimn. Nr 1)

Wyróżnienia otrzymali:

Paweł Hadam, Dominik Pieczykolan (PM Nr 3), Amelia Nowosad, Liwia Adamczyk, Lidia Kolenda (PM Nr 13), Maja Chomik (SPNr 3), Alan Pradun (SP Nr 4), Julia Dobosz, Julia Bryk, Adrian Cieliński, Marcin Korytko, Mateusz Wasiliew, Diana Ciechońska, Dominika Ciechońska ( SP Nr 1), Martyna Pieczykolan (SP Nr 4, Katarzyna Wróblewska, Marcin Chmielowiec (ZW i PPP Nr 1), Michał Gajewski (Gimn. Nr 7), Justyn Burda (IV LO), Patrycja Chmielewska, Paweł Chmielewski, Emil Dyć,  Kacper Kozioł, Magdalena Puk (Gimn. Nr 1).

Gośćmi specjalnymi festiwalu były dzieci z Jedynki, które zaprezentowały taniec Flaga Polski oraz młodzież z Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, która wystąpiła z pokazem musztry i ćwiczeń akrobatycznych. Zmagania wokalne oceniała komisja w składzie Beata Wójcik, Magdalena Wodzik – Kowalczyk oraz  Andrzej Wróbel.

Wśród najmłodszych artystów laureatami zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3, które zaśpiewały „Jesteśmy Polką i Polakiem” (op. E. Kalita, W. Kosmowska, A. Skubisz). Wyróżnienia przyznano Zespołowi z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Arka” (op. K. Binienda, A. Goszczyńska) oraz Zespołowi z Przedszkola Miejskiego Nr 13 (op. B. Jonik, B. Ćwir, B. Krzysztoń,  M. Seroczyńska).

Wśród uczniów klas I – III  nagrodę główną wyśpiewał piosenką „Przybyli ułani” zespół z Jedynki (op. A. Paszko, E. Kobelska, A. Błażejczuk, D. Gaj) oraz solista Patryk Popek za piosenkę „Polska”. Wyróżniono zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 4 (op. E. Franczak, D. Kiwińska). W trzeciej kategorii wiekowej zwycięstwo przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej Nr 7 za piosenkę „Niepodległa” (op. S. Sotel, E. Kral, E. Staniszewska, A. Mazur), Szkole Podstawowej Nr 4 za piosenkę „Raduje się serce” (op. A. Sroka) oraz solistkom Martynie Pieczykolan (SP nr 4, op. A. Sroka) i  Wiktorii Górce ze Szkoły Podstawowej Nr 32 w Lublinie. Wyróżnienia przypadły zespołowi z ZWiPPP za piosenkę „Przybyli ułani”(op. J. Konopko)  i zespołowi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 za piosenkę „Nie żałujcie serca dziewczyny” (op. B. Bryk).

Wśród najstarszych uczestników zwycięzcami zostali uczniowie z Jedynki, którzy zaśpiewali piosenkę „Kalina Malina” (op. A. Krystynek – Kuryś, J. Piwowar, M. Stasiuk) oraz Natalia Kwiatuszewska z ZW i PPP za piosenkę „Piechota”. Wyróżniono zespół z Gimnazjum Nr 7 za piosenkę „Idę walczyć, mamo” (op. S. Sotel, A. Jaroszek, R. Obcarska) oraz Marcelinę Sobczak Gimnazjum Nr 1 (op. E. Cichosz – Bąk).

Sponsorzy: Rada Rodziców SP nr 1, Nadleśnictwo Chełm, Koło Gospodyń Wiejskich w Strupinie, Firma Handlowo – Usługowa „Viki”- Sklepiki Szkolne, kwiaciarnia „Małgońka”, CLA, MPRD, Biuro Tłumaczeń Witold Bąk, senator Józef Zając, Onecredit, PWSZ, SM „Bieluch”, sklep „Iskra”, sklep „Sezam”, Beta- Prim sp.zo.o. Poleski Park Narodowy, Galeria Dzięcięca „Pokusa”, ChDK oraz osoby prywatne: Monika Reich-Popek, Jadwiga Cybulska-Reich, Magdalena Morawska, Katarzyna Morawska, pracownicy firmy Meblotap.


Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chełmie serdecznie zaprasza

wszystkie dzieci 5 i 6 – letnie wraz z rodzicami na spotkanie

Zaproszenie w formacie pdf


Głosujemy! Od 4 do 14 grudnia

Oddaj jeden głos każdego dnia na nasz projekt, a przyczynisz się do budowania lokalnej społeczności.

https://www.projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/2916.html


Gość z kopalni Węgla „Bogdanka” z wizytą w naszej szkole Oprac. B.Legieć 2017-12-04

1.12.2017 roku uczniowie klasy IIId w czasie lekcji gościli górnika Kopalni Węgla „Bogdanka”. Pan Marcin opowiadał dzieciom, na czym polega praca górnika, jak wyglądała dawniej, a jak współcześnie oraz zaprezentował film promujący kopalnię. Uczniowie przygotowali się do spotkania z gościem. Wcześniej opracowali pytania do wywiadu oraz uczestniczyli w konkursie recytatorskim na wiersz o tematyce górniczej. Laureaci konkursu: Franek Możeluk, Oliwia Chołaj, Martyna Bartkowicz oraz Karol Szlędak zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz z rąk gościa otrzymali zasłużone nagrody.
Szczęść Boże Górnicy w Dniu Waszego Święta.

 

 


JAKUB MATUŁA LAUREATem KONKURSU p.n. "XIX Diecezjalny Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej"  - więcej na stronie laureaci

2017-12-02


PACZKA DLA BOHATERA Oprac. J.Oliwiak 2017-11-26

 

W tym roku kolejny raz nasza szkoła włącza się do akcji PACZKA DLA BOHATERA. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, mogą do biblioteki szkolnej przynosić żywność trwałą (makaron, herbata, kawa, ryż itp.) oraz środki czystości. Bardzo prosimy o wsparcie akcji!

 


Trzecia Mała Akademia Jedynki za nami Zam. M.Wodzik-Kowalczyk 2017-11-27

Listopadowe spotkanie Małej Akademii Jedynki to były głównie zabawy. Zaczęło się od przedstawienia Czerwony Kapturek. Potem dzieci odwiedził Biały Miś a następnie mali studenci sprawdzali swą spostrzegawczość bawiąc się na magicznym dywanie i układając puzzle. Zabawa była przednia a zakończyły ją wróżby i gra w speedball. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania i już dopytywali o kolejne zajęcia Małej Akademii Jedynki. Na pewno odbędą się one 9 grudnia. Już zapraszamy.


I teraz już wszyscy lubią miód. Zam. M.Wodzik-Kowalczyk 2017-11-27

Uczniów naszej szkoły, na zaproszenie SU,  odwiedził pszczelarz, który nie tylko opowiedział im o życiu pszczół i ich niezwykłym królestwie... Więcej na stronie SU


29 listopada 2017r. XV POWIATOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI „MŁODY ARTYSTA”


Dzień Pluszowego Misia w świetlicy


nasi uczniowie wiedzą, że warto współpracować i osiągać sukcesy.

Zam. E.Bida 2017-11-26

W piątek 24 listopada 2017 ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​odwiedziliśmy wspaniały ośrodek "Centrum Dobrego Wychowania" w Motyczu Leśnym. Klasy 5a i 5b integrowały się otwierając "Puszkę Pandory", piekąc wspólnie przepyszną szarlotkę i stemplując torby w magiczne wzory. Uczniowie zorganizowali pokaz mody oraz przygotowali podchody w trakcie których zrealizowali całe mnóstwo ciekawych zadań. Dzięki zajęciom wiemy już, że warto ze sobą współpracować i osiągać sukcesy.


WARTO SIĘ UCZYĆ W JEDYNCE Art. Nowy Tydzień 20 listopada 2017 Artykuł w formacie jpg

Zam. E.BidaLAUREACI KONKURSU "Wszyscy dbamy o zdrowie psychiczne"


świetlica szkolna ZAPRASZA NA INTERESUJĄCE ZAJĘCIA

 Oprac. Admin. Fot. M.Lekan

  • "Mistrzowie pędzla" -  Edvard Munch "Krzyk"

  • ZABAWY Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  • STOP AGRESJI!

 


Nasi wędrowcy na Rajdzie Parasolowym PTTK.
Oprac. M.Wodzik-Kowalczyk, Foto: E.Bida


Szósto i piątoklasiści, należący do szkolnego koła PTTK, zaliczyli kolejne kilkanaście kilometrów wędrując po przepięknych Działach Grabowieckich w 55. Rajdzie Parasolowym. Pogoda dopisała a niezapomniane, jesienne widoki sprawiały, że nikt nie czuł zmęczenia. Każdy stwierdzał, że jest wspaniale. Uczniowie dopytują już o kolejne wyjście.

 

 


Spotkanie z okazji Święta Niepodległości

Oprac., foto: Admin
Z okazji "Święta Niepodległości" klasa 2c Gimnazjum Nr 1 wraz z wychowawcą zaprosiła młodzież klas siódmych na ciekawą lekcję historii - czyli spotkanie z panem Markiem Franczakiem oraz członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznych im. sierżanta Stefana Brzuszka ps."Boruta".

 


konkurs plastyczny pt.  "100 lat Polski Niepodległej

Oprac. B.Legieć

Z okazji Święta Niepodległości w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "100 lat Polski Niepodległej". Komisja konkursowa nagrodziła najpiękniejsze prace, które zaprezentowano na gazetce ściennej.

Gratulujemy zwycięzcom. 

Lena Głowińska
Łucja Siedlecka
Wiktor Skrzydłowski
Aleksandra Kalinowska
 

Filip Jakubowski
Karolina Hałas
Łukasz Ciećka
Weronika Bukowska

Magdalena Gwarda
Kacper Mazurek
Łukasz Widz


Kreatywna Jedynka i bursztyn

Oprac. M.Wodzik-Kowalczyk, Foto: E.Bida
„Kamień, który nie jest kamieniem”, to pierwsze warsztaty w ramach koła Kreatywna Jedynka, które prowadzą pani Ewa Bida i pani Magda Wodzik-Kowalczyk. Uczniowie, dzięki bajce w technice cieni, poznali historię bursztynu, jego właściwości oraz 3 zasady jak rozpoznać prawdziwy bursztyn. Nie byłoby zajęć bez prawdziwych bursztynów a tych były dwie miseczki i dodatkowo gotowe kamyczki do wyrobu biżuterii. Ostatni punkt spotkania bardzo zaabsorbował uczniów – były to warsztaty manualne, w czasie których rozwijali wyobraźnię i kształcili spostrzegawczość produkując bransoletki z bursztynu oraz drewnianych i kościanych koralików. Wszystkie wyroby wyszły przepiękne, dzieci same były zaskoczone, że stworzyły takie ciekawe ozdoby. Kolejne zajęcia poświęcone będą skrzydlatym przyjaciołom a na ich zakończenie powstaną ozdoby z filcu. Zapraszamy.

Więcej zdjęć na stronie SU

 


KONSULTACJE Z RODZICAMI 9 LISTOPADA 2017 16:30-17:30 ZAPRASZAMY!


SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy na spotkanie z panem Markiem Franczakiem oraz członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznych im. sierżanta Stefana Brzuszka ps."Boruta", które odbędzie się dnia 10 listopada w godz. 9.00- 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

    Organizatorzy: uczniowie klasy II c gimnazjum z wychowawcą

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY


SU ogłasza konkursy:

  • dla uczniów klas III – VII SP i gimnazjum na kolaż "Postawa Tadeusza Kościuszki, a moje ideały życiowe",

  • dla uczniów klas III - VII SP konkurs na Koszulkę Jedynki,

  • dla uczniów klas III – VII SP i gimnazjum na ulotkę o tematyce ekologicznej.

Regulamin


WSPOMINAMY, TYCH CO ODESZLI...

Oprac. A.Paszko

Klasa 2a wraz ze swoimi paniami odwiedziła pomnik św. Jana Pawła II oraz pomnik ofiar zbrodni wołyńskiej. Dzieci zapaliły znicze i wspomniały tych, którzy odeszli. Wszyscy stanęli na wysokości zadania,  opiekowali się sobą nawzajem i zachowywali się wzorowo.


Jedynka uczy jak dbać o zdrowie.

Oprac: M.Wodzik-Kowalczyk 2017-10-30

31 października Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował dzień zdrowego odżywiania się. Tym razem uczniowie oprócz zdrowych przekąsek mogli skosztować wegetariańskich hamburgerów. Choć na informację o tym, że będą one warzywne większość zareagowała stwierdzeniem… fuuj,  już po kilku minutach wszystkie zniknęły ze stołu – okazało się, że warto próbować nowości. Fasolowo- jaglane hamburgery posmakowały wszystkim. Uczniowie starsi mogli relaksować się i odstresowywać, a szóstoklasiści na zajęciach rozwijających kreatywność wyczarowywali obrazki z warzyw i owoców. Trzeba przyznać, że szesnastowieczny malarz Arcimboldo ma już konkurentów J.


Uczniowie Jedynki na wystawie o patronie

Oprac: M.Wodzik-Kowalczyk 2017-10-30

Uczniowie z klasy szóstej uczestniczyli w  otwarciu wystawy poświęconej Tadeuszowi Kościuszce, którą w ChBP przygotowało Muzeum Chełmskie. Poznali nie tylko dokładniej życie patrona szkoły, ale również mogli zobaczyć jak wiele publikacji jest poświęconych patronowi szkoły. Wiedza ta przyda się im w czasie gry terenowej, która już  wkrótce odbędzie się  w związku z obchodami 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.


ZOBACZ NAJNOWSZE WYDARZENIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 


Drodzy Pierwszoklasiści -  Życzymy Wam wielu sukcesów!

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Oprac: Admin 2017-10-26

25 października w SP nr 1 był bardzo ważnym dniem, bowiem uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet braci uczniowskiej. Tradycyjnie, jak co roku zanim dzieci zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji  w przygotowanym programie artystycznym. Występy  spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i były nagradzane gromkimi brawami. Następnie pierwszaki złożyły przysięgę na sztandar szkoły   i uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem. Po tym niezwykłym wydarzeniu  dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!


BUDŻET OBYWATELSKI

Twój głos był bardzo ważny! Dziękujemy!


Znamy już wyniki czwartej edycji chełmskiego budżetu obywatelskiego.
Rejon 8: Osiedle Dyrekcja Dolna Oddanych głosów: 1207
Budowa siłowni zewnętrznej usytuowanej na terenie zielonym

 przy Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Wołyńska 1 - 40 000 zł, 215 osób
źródło: 2017-10-08, Naszemiasto.pl


Samorząd Uczniowski przywitał jesień

Oprac. M.Wodzik-Kowalczyk 2017-10-21

 

Samorząd Uczniowski przywitał jesień pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami...

Zobacz więcej na stronie SU

 


Szkolne Koło PTTK na rajdzie z okazji 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki

Oprac. E.Bida

 

W sobotę 21 października Szkolne Koło PTTK rozpoczęło sezon 2017/2018 udziałem w 51 rajdzie z okazji 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. O świcie spotkaliśmy się na parkingu przy Parku Miejskim i przywitaliśmy się z SK PTTK z Poniatowej, Sawina, Żółtaniec, Strupina i Chełma po czym wyruszyliśmy do Maziarni Strzeleckiej. W malowniczej scenerii zwiedzaliśmy pałacyk myśliwski Zamojskich i szkółkę leśną. Kolejnym etapem była 12 kilometrowa trasa piesza. Lasy Strzeleckie pokonaliśmy we mgle podziwiając kolorowe liście klonów, dębów i grabów i wdychając krystalicznie czyste leśne powietrze. Rezerwat „Siedliszcze” przywitał nas olsowym czarnym błotem i zwalonymi „olbrzymami” i dołami po wykrotach których pokonanie wcale nie było łatwe. Takiej ilości martwego drewna, które karmi grzyby mchy paprocie i daje schronienie tysiącom organizmów nie zobaczymy w okolicy… las przypomina obszar ochrony ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego. Zmęczeni ubłoceni ale szczęśliwi dotarliśmy do wsi Siedliszcze z której pochodził Profesor Janusz Janecki wspaniały architekt krajobrazu którego nazwiskiem nazwano pomnikowy jesion. W Uchańce wdrapaliśmy się na kopiec Kościuszki i wysłuchaliśmy opowieści Pana Zbyszka Lubaszewskiego o patronie naszej szkoły. Na koniec w Stanisławówce wzięliśmy udział w konkursie krajoznawczym w którym ośmioro naszych uczniów zostało laureatami byli to: Karolina Wiechnik, Julia Greber, Mateusz Koza, Oskar Szczypek, Ola Hawryluk, Martyna Bańka, Dominika Prus, Ola Bucenko. Wieczorem w nagrodę naszym oczom ukazała się tęcza i pieczone kiełbaski Rajd zakończył się o godzinie 20tej. Długo będziemy wspominać piękne jesienne lasy strzeleckie, a już za dwa tygodnie spotkamy się na rajdzie parasolowym szlakiem Działów Grabowieckich wszystkich chętnych gorąco zapraszamy.


CZYM ZAJMUJE SIĘ ORNITOLOGIA SĄDOWA?

Oprac. E.Bida

W czwartek 19 października klasa 7a wzięła udział w pasjonującym wykładzie dr. Ignacego Kitowskiego pt.” Ornitologia sądowa”. Z pewnością dla większości z nas istnienie takiej gałęzi sądownictwa było zupełnie nieznane jednak jak opowiedział nam wykładowca który sam bywał niejednokrotnie ekspertem w takich sprawach ptaki mogą być zamieszane w sprawy kryminalne oraz komunikacyjne. Nawet niewielkich rozmiarów ptaki w wyniku zawiłych praw fizyki mogą powodować wypadki lotnicze. Pan doktor opowiadał nam o zderzeniu bociana białego z wojskowym samolotem z Dęblina a także o słynnych wypadkach w USA min. przypadek wypadku drogowego w którym zginęła cała rodzina a winowajcą był dzięcioł pewnego gatunku który wleciał przez okno do auta, pozbawił kierowcę kontroli co w efekcie przyczyniło się do śmiertelnej kolizji. Następnie pasjonującą historię Sępów z Indii które dotknęła masowa śmierć w wyniku stosowania pestycydów a także o Rarogach rzadkich ptakach szponiastych które są na masową skalę przemycane do krajów arabskich. Po wykładzie obejrzeliśmy ekspozycję „Skarby natury” i przepiękną wystawę bursztynów. Naszą uwagę szczególnie przykuły inkluzje czyli organizmy zatopione w żywicy bursztynowej które przetrwały do naszych czasów.

 

 
DZIEŃ KEN 2017

Zam. Admin. Fot. E.Dobosz 14-10-2017

 

Dzień KEN jest okazją do podziękowań nauczycielom za  ich pracę, codzienny trud i cierpliwość, otwarty umysł, mądrość i serce. Piękne przedstawienie przygotowane przez uczniów pod opieką p.M.Wodzik-Kowalczyk uświetniło obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Jak co roku Samorząd Uczniowski przyznał honorowy tytuł "Najsympatyczniejszy nauczyciel" - otrzymały go Pani Magdalena Jurasek /SP/ i Pani Anna Kosiniec /gimnazjum/ - gratulujemy!

 


wycieczka integracyjnA klasy 4 do KRAINY RUMIANKU - 13.10.17

Zam. Admin Fot. M.Olszanowska

 

Zabawy, warsztaty, gry terenowe i ognisko - takie atrakcje miała klasa 4a

podczas interesującej wycieczki do "Krainy rumianku" - zobacz foto - wspomnienia.


"BOŚMY TWOI KOSYNIERZY” 29 listopada 2017r.

XV POWIATOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI „MŁODY ARTYSTA”

Opublikowane przez: A. Paszko 2017-10-10

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie zaprasza uczniów uczęszczających do placówek specjalnych i integracyjnych do udziału w XV POWIATOWYM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI „MŁODY ARTYSTA”. Kategorie tematyczne: plastyczna i wokalna. Kategorie wiekowe festiwalu: I (przedszkole); II (klasy1-3); III (klasy4-8); IV (klasy gimnazjalne i licealne). Prezentacje wokalne oraz wręczenie nagród laureatom  kategorii  wokalnej oraz plastycznej odbędą się w Chełmskim Domu Kultury przy ul. Plac Tysiąclecia 1 w Chełmie w dniu 29.11.2017r. od godziny 10.00 do 14.00

 

Pobierz regulamin: format rtf    format pdf    Pobierz kartę zgłoszenia: format rtf    format pdf


Konkurs na plakat „100 lat Polski Niepodległej”

 Opublikowane przez: B.Legieć 2017-10-10

 

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

Pobierz Regulamin:

w formacie pdf  

w formacie doc  

w formacie odt


Poznajemy Chełmskie Torfowiska Węglanowe

 Opublikowane przez: A. Kieller 2017-10-07

 

W dniu 6 października 2017r uczniowie klas 2a i 2b z wychowawcami Ewą Kobelską, Agnieszką Paszko i Anną Kieller byli na wycieczce przyrodniczej. Ciekawe zajęcia poprowadził pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych pan Paweł Łapiński. Uczniowie zobaczyli Chełmskie Torfowiska Węglanowe (rezerwat Bagno Serebryskie).W ośrodku dydaktycznym w Brzeźnie odbyły się zajęcia poświęcone popularnym drzewom rosnącym w Polsce, zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy sportowe. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.


7A to wie... KOMÓRKA TO NIE TYLKO TELEFON

Opublikowane przez: E.Bidę 2017-10-04

 

 

 

Komórka to nie tylko telefon;) … to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. Każdy siódmoklasista o tym wie! By utrwalić zdobytą wiedzę o budowie komórki, uczniowie klasy 7A wykonali modele dowolnej komórki: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej lub grzyba. Do wykonania prac uczniowie wykorzystali przeróżne materiały m.in. gips, modelina, plastelina, kolorowa tektura, styropian, naczynia i wiele innych. Komórki zawierają wszystkie organelle, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Prace są przepiękne!!!

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI 5-10-2017 16:30-17:30 ZOBACZ GRAFIK


 

ZAGŁOSUJ NA SIŁOWNIĘ PRZY SP 1  pobierz informację w pdf

https://chelm.budzet-obywatelski.org/     

 


 


 

Czy o jesieni chcesz coś wiedzieć?

Piękne wiersze naszych uczniów o jesieni...

Z cyklu "Młodzi poeci" klasa 3d zaprasza na chwilę z poezją.


ZObacz co nowego w świetlicy szkolnej.

Opublikowane przez: Admin Fot. M.Lekan 2017-09-29

 


 


Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 5A

Opublikowane przez: E.Bida 2017-09-24

 

Dzień Kropki to była nie tylko zabawa w kropkowanie, ale również czas na refleksje –

KAŻDY Z NAS MOŻE WIĘCEJ.  WYSTARCZY UWIERZYĆ W SIEBIE.

 


WKRÓTCE WYBORY DO SAMORZĄDU

Opublikowane przez: M. Wodzik, Foto: E. Bida 2017-09-24

 

Wkrótce wybory do SU - zobacz relację z pierwszego spotkania

 


Nasi uczniowie uczestniczyli w czytaniu

 

"Wesela" na pl. Łuczkowskiego.

 

 


WYSTAWA KLOCKÓW LEGO - Air Force One
Opublikowane przez: B.Legieć 2017-09-24


21. września uczniowie klasy 3b i 3d zwiedzili wystawę LEGO w Lublinie. Wystawa wszystkim bardzo się podobała. Największe wrażenie zrobił wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Miłośnicy "Gwiezdnych Wojen" z zachwytem oglądali wielką kolekcję Star Wars. Przepiękne budowle z klocków zachęciły trzecioklasistów do tworzenia własnych konstrukcji oraz do wesołej zabawy z Lego.

 

 


ZEBRANIA Z RODZICAMI 19 września 2017 (wtorek)

 

Godz. 16:00 - spotkanie z dyrekcją szkoły dla rodziców klas I - stołówka

Godz. 16:30 - spotkania z wychowawcami rodziców uczniów klas II-VII i - lista sal będzie udostępniona na terenie szkoły


 

Z CYKLU MŁODZI POECI... ZAMIEŚCIŁA, B. LEGIEĆ 2017-09-12.

 

 „Zagadkowo” - rymowanki ortograficzne uczniów klasy IIId


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie 4 września 2017 r.

Fot. E.Dobosz


ZGŁOSZENIE UCZNIÓW DO POMOCY PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ w roku szkolnym 2017/2018

 DRUK DLA WYCHOWAWCÓW  zam. A.Szabała 4.09.2017


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie

 

4 września 2017 r.

 

Godz. 9.30 /klasy I  - VII/

 

spotkanie z dyrekcją szkoły i wychowawcami na boisku szkolnym,

a następnie w salach lekcyjnych

 

I a – s. 4

I b – s. 6

I c -  s. 5

 

II a – s. 7

II b – s. 107

 

III a – s. 106

III b – s. 108

III c – s. 105

III d – s. 104

 

 

IV a – s. 8

IV b – s. 202

IV c – s. 117

 

V a – s. 203

V b – s. 204

 

VI a – s. 205

VI b – s. 215

 

VII a – s. 206

VII b – s. 214


Modyfikacja podstawy programowej kształcenia ogólnego opublikowane: 2017-09-01 przez: A. Paszko


Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

na podstawie https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2017/06/men-kalendarz-roku-szkolnego-2017-2018.pdf

 

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 4 września 2017 r.

 

Zimowa przerwa świąteczna 23 - 31 grudnia 2017 r.

 

Ferie zimowe

15-28 stycznia 2018 r. województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

22 stycznia – 4 lutego 2018 r. województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

29 stycznia – 11 lutego 2018 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

2-25 lutego 2018 r. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

 

Wiosenna przerwa świąteczna 29 marca – 3 kwietnia 2018 r.

 

Egzamin gimnazjalny ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (https://www.cke.edu.pl/egzamin-gimnazjalny/komunikaty-i-informacje)

 

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 22 czerwca 2018 r.