Plan lekcji         Licznik odwiedzin strony   Aktualizacja 26.06.2017


ŻYCZYMY UDANYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI


23 czerwca 2017 ZAKOŃCZENIE ROKU W ZSO NR 1 W CHEŁMIE:

Szkoła podstawowa:
10:30 klasy IV - VI SP
11:45 klasy I - III SP

Gimnazjum:
8:20 klasy III gimnazjum
9:30 klasy I i II gimnazjum


Sukces naszych uczniów w zawodach sportowych

Oprac. M.Wawryniuk 22-06-2017

 

14.06.2017 r. uczniowie naszej SP brali udział w zawodach koszykówki dziewcząt i chłopców organizowany w ZSO Nr 8 w Chełmie. Reprezentacja chłopców w składzie: Miłosz Kowalczyk, Patryk Bitner, Kacper Wójcicki, Daniła Okuniewski, Bartek Kaczorowski, Jakub Żołnacz, Łukasz Widz, Mateusz Ciećka, Piotr Wieliczko, zajęła II miejsce. Opiekun: Monika Wawryniuk
Dziewczęta uplasowały się na miejscu IV.


Śladami Ducha Bielucha

Oprac. M.Wawryniuk 22-06-2017

 

Uczniowie naszej SP brali udział w Marszu na orientację "Śladami Ducha Bielucha". Reprezentacja szkoły - Zuzanna Szopińska, Sandra Zienkiewicz, Jakub Matuła, Paweł Kusy, Szymon Pietraszewski oraz Jakub Nowicki wraz z opiekunem P. Moniką Wawryniuk zajęli V miejsce ale przede wszystkim super się bawili.

 


INFORMACJA DLA UCZNIÓW klas pierwszych  2017/18

 Zapisy doc     Zapisy pdf   Rekrutacja doc   Rekrutacja pdf


Uczniowie klas integracyjnych odwiedzili

Placówkę Straży Granicznej w Skryhiczynie

Oprac. Agnieszka Paszko 15-06-2017

 

12.06 uczniowie klas integracyjnych ze swoimi kolegami z Samorządu Uczniowskiego SP i Gimnazjum odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Skryhiczynie. Dzieciaki obserwowały patrol nad rzeką graniczną Bug, dowiedziały się mnóstwa ciekawych rzeczy o trudnej i odpowiedzialnej pracy Straży Granicznej. Potem w placówce mogły obejrzeć i dotknąć prawdziwej broni, lornetek, posiedzieć na motocyklach i innych pojazdach - oczywiście wszystko pod czujnym okiem funkcjonariuszy, nawet niektóre panie nie mogły oprzeć się pokusie.;) Na koniec było ognisko i wesoła zabawa w gościnnych progach. Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom ze Skryhiczyna za wspaniałe wrażenia.


Dzień Rodziny

Oprac. Agnieszka Paszko 30-05-2017

 

8 czerwca pierwszaki z klasy 1a wraz ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Rodziny, a że klasa zdecydowanie męska, to i otoczenie dla prawdziwego faceta. Uroczystość na strzelnicy Związku Łowieckiego rozpoczęła się od występów, potem dzieci obdarowały rodziców mydełkami własnoręcznie wykonanymi z naturalnych surowców. Mydełka były tak śliczne, że część rodziców myślała, że to ciasteczka :). Potem były już tylko emocje wspaniałe wrażenia na pokazie strzelania, zabawach przy ognisku i w lesie. Integracja rodziców na szóstkę, że o dzieciach nie wspomnimy...


Dzień Patrona

Źródło: Jedynka Facebook 05-2017


29 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. Obchody uświetniły: złożenie kwiatów przez klasę 1  pod opieką p. Anny Kieler pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przy ul. Szwoleżerów i koncert przybliżający sylwetkę Patrona.

 Na boisku szkolnym odbyła się także gra edukacyjna związana z wydarzeniami z życia Kościuszki i jego walką o niepodległość. Uczniowie musieli wykonać kilka zadań w grupach 6 osobowych:
1. Maciejowice Matematyka - uporządkuj płyty CD z datami bitew i potyczek wg chronologii
2. Racławice Wf - szturm powstańców
3. Chełm Muzyka - śpiewamy pieśni powstańcze 
4. Oblężenie Warszawy J. polski-czytamy 5 wierszy Uniwersału Połanieckiego
5. Terespol Wf - skok na wiwat z czapką
6. Szczekociny Plastyka - puzzle z mapami bitew
7. Kolno Historia-wyłoń z listy nazwiska dowódców powstańczych
8. Rajgród Muzyka-zatańczmy Krakowiaka
9. Lubań Informatyka-okrzyk powstańczy
10. Obrona Pragi Matematyka-znaki na niebie Komendancie

 

Wyniki Konkursu Literackiego

 "List do Tadeusza Kościuszki - naszego patrona".

I miejsce - Piotr Wawryniuk 6a
II miejsce - Łukasz Widz 5a
III miejsce - Karolina Hanc 4a

Wyróżnienia:
Aleksandra Tomasik - 6b
Urszula Ryl - 5b
Oliwia Bartkowicz - 4a

Gratulujemy!


Zielona szkoła w Bieszczadach

Źródło: Jedynka Facebook 05-2017

 

 Klasy 5a, 5b, 6a i 6b wyruszyły wczesnym rankiem w poniedziałek (22 maja) na podbój Bieszczadów.Chcemy pokoju na świecie -

NASI UCZNIOWIE WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU

Oprac. 31.05.2017 Wioletta Biedunkiewicz

W czwartek 25.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego: „O tolerancji we współczesnym świecie”. Czwarta edycja przebiegała pod hasłem: „Chcemy pokoju na świecie”. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia sylwetki patrona szkoły Ireny Sendlerowej, która wsławiła się bezintetesowną pomocą żydowskim dzieciom podczas II wojny światowej. Następnie wręczono nagrody i podziękowania. Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces. W kategorii plastycznej klas I – III wyróżnienia otrzymali Kacper Mazurek i Izabela Stasiak uczniowie klasy III B wychowankowie pani Małgorzaty Babkiewicz. W kategorii literackiej klas IV – VI tytuł laureata uzyskali: Mateusz Iżycki kl. VI A (opiekun p. Katarzyna Gałęzowska), Łukasz Widz kl. V A (opiekun p. Magdalena Wodzik – Kowalczyk), Jakub Świadysz kl. IV A (opiekun Wioletta Biedunkiewicz). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Jakub Matuła kl. VI A i Oliwka Bartkowicz kl. IV A. Serdeczne gratulacje!!! 


na pikniku rodzinnym w ZPPP Nr 1 w Chełmie

Oprac. Agnieszka Paszko 30-05-2017

 30.05 nasze maluchy z klasy 1a występowały na pikniku rodzinnym w Zespole Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie. Potem była zasłużona nagroda: szaleństwa, konkursy, zabawy i słodkości. Za swój występ dzieciaki otrzymały również wielki wór z misiami. Bawiliśmy się wspaniale.

 


pierwszaki przeżywały swoją pierwszą poważną wycieczkę do Lublina

Oprac. Agnieszka Paszko 25-05-2017

 

19.05.2017 nasze pierwszaki przeżywały swoją pierwszą poważną wycieczkę do Lublina. Plan był bardzo bogaty i napięty. Najpierw w "Cukier-lukier" dzieciaki same robiły lizaki!!! Potem trzeba było odpocząć w Ogrodzie Saskim po tych ogromnych emocjach. Było bardzo wesoło i super cieplutko. Następnie odwiedziliśmy teatr im. Andersena i obejrzeliśmy sztukę o doktorze Dolittle, prawdziwy teatr wooow! Czy myślicie, że można wrócić do domu po takich przeżyciach? Nie!! Dzieciaki odreagowały w sali zabaw "Koziołek". Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest wizyta w McDonalds i u nas nie było inaczej. Pełni wrażeń i cudownych wspomnień powróciliśmy do domu.


wyróżnieni nagrodami w Powiatowej edycji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Oprac. Agnieszka Paszko 25-05-2017


Huraaaa! Wspaniali artyści z ZSO Nr 1 w Chełmie zostali dziś wyróżnieni nagrodami w Powiatowej edycji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "25 lat PSP -Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Cyprian Pietrzyszyn, Patryk Popek, Patryk Skotarek, Wiktor Tywoniuk i Weronika Ryl gościli dziś w Jednostce Straży Pożarnej i oprócz nagród rzeczowych czekało tu na nich mnóstwo atrakcji. Teraz trzymamy kciuki za naszych laureatów, ponieważ ich prace mają szansę zdobyć wysokie lokaty w następnym etapie konkursu- tym razem wojewódzkim. Gratulujemy!


IX BIEG PRZEŁAJOWY IM. JANA PAWŁA II O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA CHEŁM

Oprac. Monika Wawryniuk 25-05-2017

22 maja 2017 r. w Parku Miejskim odbył się IX Bieg Przełajowy im. Jana Pawła II o Puchar Prezydenta Miasta Chełm. Wzięło w nim udział 150 uczniów chełmskich szkół.
Organizatorami imprezy byli: Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Chełmie, Urząd Miasta Chełm oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy w Chełmie.
W zawodach udział wzięły szkoły podstawowe: SP 1, SP 2, SP 3, SP 7 oraz SP 10 oraz gimnazjalne: Gimnazjum Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 7.
W kategorii szkół podstawowych klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa Nr 3
2. Szkoła Podstawowa Nr 7
3. Szkoła Podstawowa Nr 1
4. Szkoła Podstawowa Nr 10
5. Szkoła Podstawowa Nr 2
W kategorii indywidualnej
dziewczęta:
1. Radelczuk Julia SP 3
2. Kruszewska Ola SP 3
3. Gajosz Wiktoria SP 7
chłopcy:
1.Pendel Karol SP 3
2.Luchowski Jakub SP 7
3.Sieńko Patryk SP 7
Wszystkie szkoły otrzymały puchary i dyplomy. Laureaci zmagań indywidualnych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy Biegu nagrodzeni zostali słodkim poczęstunkiem.
Wsparcia finansowego i rzeczowego dla organizacji zawodów udzielili: Rada Rodziców Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Chełmie, Komitet Rodzicielski przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm. 
Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Chełmie: Monika Wawryniuk, Bożena Kawerska, Marta Czerpak, Ireneusz Drzewiecki, Juliusz Mulak oraz Krzysztof Bochra.Rok 2017 został obwołany Rokiem Kościuszki

"Szanowni Państwo!

Z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki rok 2017 został obwołany Rokiem Kościuszki. Ta rocznica jest doskonałą  okazją do przypomnienia postaci naszego patrona - zapraszamy do udziału w konkursie i quizie:


Miło jest odnosić sukcesy...

23-05-2017 oprac. B. Legieć, E. Dobosz

 

19 maja 2017 roku odbył się III Powiatowy Konkurs „Parada Piosenki”. Uczniowie naszej szkoły pięknie zaprezentowali swoje zdolności u umiejętności.

  • W kategorii - zespoły z klas I- III- uczennice z klasy II d wyśpiewały II miejsce. Dziewczynki przygotowała p. B. Legieć.

  • W kategorii - soliści z klas IV-VI - Angelika Słomińska z klasy Va zajęła III miejsce.

  • W Kategorii- zespoły z klas IV-VI - uczennice z klasy Va wyśpiewały II miejsce. Zespół do występu przygotowała p. M. Stasiuk.

Uczniowie SP 1 otrzymali także wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny: uczeń klasy piątej - Łukasz Widz uzyskał wynik bardzo dobry, wysokie wyniki uzyskali: Mikołaj Parczewski z klasy 5 oraz Martyna Bartkowicz i Julia Widz - klasa 2d. Uczniów klasy piątej przygotowywała pani Alicja Korona, a klasy drugiej pani Beata Legieć.

Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom gratulujemy.

Miło jest odnosić sukcesy!!!


W rytmie cha chy z mistrzami...

Oprac. M.Wodzik

 Nasi uczniowie mieli okazję poznać kilka kroków cha chy (czyt. czaczy) i uczyć się rytmicznego poruszania wraz z mistrzami – naszą uczennicą Roksaną i jej partnerem tanecznym Sewerynem. Mistrzowie tańca zaprezentowali również naszej młodzież tańce latynoamerykańskie.

 


SPOTKANIE ZORGANIZOWANE PRZEZ SU

Z KAROLINĄ ABSOLWENTKĄ ZSO NR 1 W CHEŁMIE

Informacje na stronie SU

 


Miłosz Kowalczyk - uczeń SP 1 podwójnym laureatem

konkursów LUBELSKIEGO kuratora oświaty

Oprac. Admin

Miłosz Kowalczyk uczeń naszej szkoły został podwójnym laureatem konkursu - matematycznego i polonistycznego Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy sukcesu w tych prestiżowych konkursach. Ucznia do konkursu przygotowały: p. Monika Szymańska - nauczyciel matematyki i p. Katarzyna Gałęzowska - nauczyciel języka polskiego.

 

Fot: Jedynka Facebook. Na zdjęciu Kurator Oświaty Pani Teresy Misiuk wręcza dyplomy laureata kuratoryjnego konkursu matematycznego i polonistycznego Miłoszowi, towarzyszy mu Pani dyrektor Grażyna Cetera i wychowawczyni Pani Monika Szymańska.


PIKNIK RODZINNY

Oprac. W. Biedunkiewicz, Foto: E.Wołoszyn  13-05-2017

W sobotę 13.05.2017r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi odbył się piknik rodzinny. Była to impreza podsumowująca odbywające się co miesiąc od września cykliczne zajęcia dla przedszkolaków pod nazwą „Mała Akademia Jedynki”. Licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor Grażyna Cetera. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania piosenki pt.: „Chodź, pomaluj mój świat” przez uczennice klasy 2d. Następnie swoje talenty zaprezentowali finaliści szkolnego konkursu „Mam talent”. Zespół uczniów klas I-III wykonał animację taneczną z biało – czerwonymi szarfami. W dalszej części pani Agata Solak, która prowadzi zajęcia taneczne w naszej szkole, porwała wszystkich do energetycznego tańca. W rytmie latynowskich utworów bawiły się dzieci oraz dorośli. Nauczycielki wychowania fizycznego przeprowadziły krótki pokaz konkurencji sportowej speed – ball. Następnie rozpoczęły się rodzinne zabawy sportowe na Orliku. Dla najmłodszych dużą atrakcją był tor przeszkód oraz ścianka wspinaczkowa. Przedszkolaki z przyjemnością zaglądały do przygotowanych kącików zainteresowań. Brały udział w zabawach manipulacyjnych, chętnie rysowały kredą kolorowe obrazki, dużym urozmaiceniem było malowanie twarzy. Oprócz atrakcji artystycznych i sportowych przygotowano również poczęstunek. Serwowano ciasta i napoje a także kiełbaski z grilla. Pomimo pochmurnej pogody, zabawa była udana. W przyszłym roku szkolnym rusza kolejna edycja „Małej Akademii Jedynki”.

 

PIKNIK RODZINNY W ZSO NR 1 W CHEŁMIE. FOT. E. CICHOSZ WOŁOSZYN


ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY DO ZSO 1

13 MAJA GODZ. 11

 


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Oprac. Admin 9-05-2017

Z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.  W dostojnej biało - czerwonej scenerii i przy dźwiękach patriotycznych pieśni młodzi artyści uczcili to ważne wydarzenie. Ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej uchwalona w 1791 była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją .

 


Wizyta uczniów w Przedszkolu Nr 11 w Chełmie.
Oprac. B.Legieć 9-05-2017

Z dziećmi z Przedszkola Nr11 w Chełmie nasi uczniowie spotykają się nie po raz pierwszy. Dnia 8. 05.2017 r. swoich młodszych kolegów odwiedzili tym razem uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Razem z przedszkolakami, bardzo uroczyście uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaprezentowali im montaż słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej. Piękne wiersze i piosenki wzruszyły zarówno dzieci jak i wychowawców. Uczniów przygotowały panie: J. Auguściuk, W. Biedunkiewicz i M. Stasiuk. Podczas uroczystości uczniowie klasy IIb, IId i IIIc zaprezentowali taniec z biało- czerwonymi szarfami. Była to świetna okazja zaprezentowania polskich barw narodowych. Uczniów przygotowały panie; M. Łuczkowska i B. Legieć.

 


Ciekawa lekcja przyrody

Oprac. B.Legieć 9-05-2017
 

Uczniów klasy IId  w czasie lekcji odwiedzili Państwo Dzikowscy, którzy interesują się pszczelarstwem oraz na własny użytek hodują pszczoły. Goście podzielili się z uczniami swoją wiedzą dotyczącą życia pszczół. Uczniowie obejrzeli kolorowy ul oraz narzędzia, którymi posługują się pszczelarze. Mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska pszczelą królową, robotnice oraz trutni. Z zainteresowaniem przysłuchiwali się ciekawym opowieściom. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń i emocji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Oprac. M.Jurasek, B. Legieć, Admin, 25.04.2017

 

Uczniowie SP 1 odnieśli sukcesy w wielu konkursach o charakterze regionalnym i ogólnopolskim. Drużyna uczniów klas 3a, 3b i 3c pod opieką p. Doroty Gaj, p. Małgorzaty Babkiewicz, p. Barbary Stasiak zajęła III miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy "Moje miasto Chełm", a  Mateusz Celiński i Bartosz Sawicz przygotowani przez p. Małgorzatę Babkiewicz zostali laureatami Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Z przyrodą za pan brat", Izabela Stasiak zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem " PISANKA" /opiekun: p. Małgorzata  Babkiewicz/, a Klaudia Bitner została laureatką  Konkursu plastycznego "A ja kocham swoje miasto" /opiekun: p. Małgorzata  Babkiewicz/. Osiągnięciami mogą się też pochwalić wychowankowie klasy 2d...

Sukcesy uczniów klasy 2d - opiekun Beata Legieć

Semestr I
1. Szkolny konkurs ”Bieg Szarej Renety”- Klaudia Budna – II miejsce, Martyna Bartkowicz- III miejsce.
2. Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Drugie życie śmieci” Nikola Dzikowska – II miejsce, Julia Widz- wyróżnienie.
3. Szkolny Konkurs Plastyczny „A wszystko to moja Ojczyzna”- laureaci-Oliwia Chołaj, Krzysztof Orłowski
4. Klasowy plebiscyt „Sympatyczny uczeń”- laureaci- Karol Szlędak, Antonina Jasińska, Milena Orłowska

Semestr II
1.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza"- Martyna Bartkowicz- laureatka, Milena Orłowska - wyróżnienie 
2.Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Mój dziecięcy świat"- Julia Rodak-wyróżnienie
3. Konkurs Plastyczny na Kartkę Świąteczną "Przyrodą malowaną"- wyróżnienie Antonina Jasińska
4. Konkurs Plastyczny "A ja kocham moje miasto"- nagroda Martyna Bartkowicz

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!


 

XVII edycja powiatowego konkursu „Z Przyrodą Za Pan Brat”

Oprac. E.Bida, 9.04.2017

W sobotę 8 kwietnia w naszej szkole odbyła się już XVII edycja powiatowego konkursu „Z Przyrodą Za Pan Brat”. Uczniowie klas III oraz IV i V SP rozwiązali test z zakresu ekologii, ochrony środowiska a także musieli wykazać się znajomością form ochrony przyrody na terenie Chełma i okolic oraz parków narodowych ich położenia oraz najcenniejszych walorów. Chętnych nie brakowało w tym roku test rozwiązało ponad 70 uczniów z całego powiatu, co świadczy o rosnącej świadomości ekologicznej naszych najmłodszych. Konkurs zorganizowały Panie Beata Legieć, Anna Kieller, Katarzyna Matuła, Ewa Bida, Agnieszka Paszko i Małgorzata Prokopiuk. Poleski Park Narodowy i Nadleśnictwo Chełm jak co roku zapewniły nam pomoc w zabezpieczeniu nagród za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy.


Nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów

W V OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Oprac. A. Paszko, 4.04.2017

 

3 kwietnia dziesięciu zuchów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie odebrało swoje nagrody i wyróżnienia w V OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza". Brawo! Patryk, Tomek, Martynka, Marcin, Kacper, Oliwka, Wiktor, Milenka, Cyprian i Krzysio!

Gratulujemy sukcesu!


Witaj, wiosno!

Oprac. Wioletta Biedunkiewicz 27.03.2017

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. We wtorek 21.03.2017r. wychowankowie świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie pod kierunkiem wychowawców świetlicy przygotowali dla kolegów i koleżanek przedstawienie na pożegnanie zimy i powitanie wiosny pt.: „Witaj, wiosno!”.

Uczniowie klas I-III mogli podziwiać umiejętności sceniczne i wokalne swoich kolegów z klasy. Włączyli się też do śpiewania piosenek. Całości dopełniły ciekawe kostiumy dzieci, przygotowane przez ich rodziców oraz kukły Marzanny – symbolu złej zimy. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Marzannę. Wygrała klasa 1a.

Zobacz wyniki konkursu na stronie świetlicy szkolnej.


Refleks i mądrość Wojtka uratowałY dom PRZED POŻAREM...

Oprac. wychowawczyni klasy 6b Aneta Łobodzińska 22.03.2016, fot. Ewa Bida


W czwartek 9 marca 2017 roku uczeń klasy 6b Wojciech Włodarczyk w drodze do szkoły zauważył olbrzymi, nietypowy dym, który wydobywał się z komina jednego z domów przy ulicy Wołyńskiej. Zaniepokojony zadzwonił pod numer alarmowy 112. Przybyły strażak stwierdził, że w kominie zapaliła się sadza, a refleks, mądrość Wojtka uratowały dom przed pożarem.

 

 

Cała społeczność szkolna jest bardzo dumna z Wojtka!


POWITANIE WIOSNY W SP 1...

 PROJEKTY EDUKACYJNE I Wiosenny koncert życzeń

Oprac. M.Wodzik Kowalczyk 21.03.2017

 

W  Jedynce wiosnę przywitano kolorowo i  naukowo. Uczniowie mieli za zadanie przygotować mapę myśli o wiośnie, przebrać kogoś za drzewo i zaśpiewać piosenkę Skaldów „Wiosna”. Do tego zdobywali punkty za quiz przyrodniczy. Zwyciężyła klasa Va, druga była Vb, trzecia IV a i IVb.

Z okazji nadejścia długo oczekiwanej wiosny odbył się też koncert życzeń. Uczniowie składali życzenia kolegom i nauczycielom a zamiast upominków były piosenki wykonywane przez Adriana Cielińskiego, Hannę Jasińską, Olę  Hawryluk, Nikolę Szlędak i Angeliką Słomińską , Oliwkę Bataszew oraz Kacpra Bedlińskiego.


NAGRODA DLA BARTKA

Oprac. 19-03-2017 Małgorzata Babkiewicz


Z okazji 25 lecia  czasopisma "PROMYCZEK"  Wydawnictwo ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-VI " PASTUSZKOWIE Z FATIMY". Konkurs cieszył się wielką popularnością wśród dzieci. Wpłynęło 1100 prac konkursowych z 140 szkół podstawowych. Pani Małgorzata Babkiewicz wysłała na konkurs 8 prac uczniów klasy III b. Jury konkursowe ogłosiło wyniki 6 marca 2017r, w  Nowym Sączu.  Wśród laureatów konkursu  nagrodzono naszego ucznia Bartosza Sawicza nagrodą specjalną, uczeń otrzymał dyplom i nagrodę- zestaw artykułów malarskich.


8 MARCA "DZIEŃ KOBIET" - SERDECZNE ŻYCZENIA...

 


SPOTKANIE W ZSO NR 1 - MAŁA AKADEMIA JEDYNKI DLA SZEŚCIOLATKÓW
,,W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW I DOŚWIADCZEŃ”

OPRAC. ADMIN. FOTO: A. KURYŚ

 

Zaskakujące pokazy fizyczne i chemiczne.
Zgadywanki z nagrodami.
,,Magiczne eksperymenty”
Słodki poczęstunek
Konkurs plastyczny ,,WIOSNA..."

 


„Jak  należy dbać o zdrowie?” - ciekawa lekcja w klasie II d
 

2.03. 2017 – Oprac. B. Legieć

Realizując program prozdrowotny uczniowie klasy II d zaprosili do swojej klasy lekarza laryngologa. Pan doktor rozmawiał z uczniami na temat „Jak  należy dbać o zdrowie?”. Ciekawe również było to, że mogli obejrzeć narzędzia laryngologiczne. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą zasad zdrowego odżywiania się oraz higieny własnego ciała wykonując plakaty promujące zdrowy styl życia. Oczywiście najciekawsze były .......  prezentacje plakatów.
 04. 03. 2017r.  O GODZINIE 11.00  sp 1 W CHEŁMIE UL. WOŁYŃSKA 1

ZAPRASZA NA MAŁĄ AKADEMIĘ JEDYNKI

OPRAC. T.SZYMAŃSKA,  ADMIN. 22.03.2017

 

 

 


APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR

OPRAC. ADMIN. FOT. MAGDALENA WODZIK-KOWALCZYK  20.03.2017

 

Samorząd Uczniowski SP nr 1 przygotował apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2016/17. Podczas spotkania aż trzydziestu dwóch uczniów odebrało nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców za wysokie wyniki w nauce. W trakcie apelu uczniowie szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez p. Magdę Wodzik- Kowalczyk zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wystawiając przedstawienie „Kopciuszek”.

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesów w nauce, a młodym aktorom i opiekunowi koła teatralnego weny twórczej.


Z CYKLU MŁODZI POECI... Wierszyki o dobrym wychowaniu. ZAMIEŚCIŁA, B. LEGIEĆ 13.02.2017


Dzień Otwarty w Jedynce... - wesoło, tanecznie, sportowo...

OPRAC. K. MATUŁA, ADMIN. 12.02.2017

 

FOTORELACJA

 

Rodziców i ich pociechy powitała Pani Dyrektor Grażyna Cetera.

 

Teatrzyk szkolny ODKRYWA TALENTY AKTORSKIE

 

Super doświadczenia - zapachowe, smakowe, głośne i ciche zmysłowe działanie

 

WalentynkowA loteriA fantowA pod hasłem "Każdy los wygrywa"

 

Zajęcia komputerowe "Multimedialnie Minionki"

 

Jedynkowa Mydlarnia - poznajemy tajne arkana produkcji mydła.

 

Sportowy tor przeszkód

 

Matematyka jest super o ile uczymy się jej na tangramach i tablicy multimedialnej.

 

 

Zajęcia taneczno - sportowe

 

W Sali Patrona

 

 

10 lutego br. podczas Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie zaprezentowaliśmy naszą bogatą ofertę edukacyjną. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców. Goście poznali zalety naszej szkoły, zwiedzając ją i uczestnicząc w licznych, specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach. Mogli także porozmawiać z dyrektorem i wicedyrektorem szkoły oraz skorzystać z porad specjalistów: pedagoga, psychologa, neurologopedy. Najważniejsze - dzieciaki świetnie się bawiły.

SP 1 w Chełmie to dobry wybór - zapraszamy!

 

Zobacz prezentację z DNIA OTWARTEGO - autor A.Kieller

Więcej zdjęć z Facebooku - fot. K.Matuła

 

 


10.02.2017 O GODZ. 16 ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY OPRAC. ADMIN. 2.02.2017

 

Zapewniamy wiele atrakcji, słodki poczęstunek i spotkania z nauczycielami!


ZAPRASZAMY NA KONCERT CHARYTATYWNY OPRAC. K. JANICKA 31-01-2017

 


NIEZWYKŁY BAL KARNAWAŁOWY OPRAC. ADMIN. 15-01-2017

 

Przepiękne wróżki, tajemnicze czarne koty, wspaniali czarodzieje i wiele magicznych postaci zjawiły się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie - a to za sprawą niezwykłego "Balu Karnawałowego", który odbył się 13 stycznia w piątek w "Jedynce". Profesjonalny wodzirej, dobra muzyka, konkursy, piękna dekoracja, słodki poczęstunek i wspaniały humor towarzyszyły uczestnikom zabawy. Zapraszamy za rok!

 


 

Wyjazd do Janowca i Czarnolasu oprac. Magdalena Wodzik

 

Tradycją naszej szkoły jest wyjazd do Janowca i Czarnolasu, gdzie uczniowie klas 6 poznają kulturę renesansu.

 

 


wspólne kolędowanie przy chełmskiej szopce OPRAC. BEATA LEGIEĆ

 

Uczniowie klasy IIa, IId i IIIb przywitali zbliżające się Święta Bożego Narodzenia  wspólnym kolędowaniem przy chełmskiej szopce dnia 21.12.2016 roku. Pomimo chłodu i mrozu pięknie zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Oprawę muzyczną zapewniła siostra Magdalena i jej niezawodna gitara. 

 


ZAPRASZAMY NA BAL KARNAWAŁOWY


W FABRYCE BOMBEK FOT. JEDYNKA FACEBOOK

 

W styczniu klasy 4a, 4b, 5b, 6b wybrały się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Organizatorką tej interesującej wycieczki była Pani Magdalena Jurasek.

 


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE oprac. M.Wodzik

Uczniowie z koła teatralnego działającego w szkole przygotowali w tym roku jasełka jakich jeszcze nie było - tańcem i ruchem zobrazowali powstanie świata i narodziny Jezusa, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki napisanej przez naszego absolwenta Mikołaja Kowalczyka.
 

 


Wspaniały występ Patryka OPRACOWANIE: A. Paszko

 

9 stycznia uczeń klasy 1a Patryk Popek wspaniałe reprezentował naszą szkołę w Miejskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Przedszkolu Miejskim nr 3 Z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Brawo dla Patryka za wspaniały występ i niepoddawanie się niszczycielskiej mocy tremy.


Lekcja otwarta i warsztaty plastyczne klasy 1a OPRACOWANIE: A. Paszko

19 grudnia bardzo oddani rodzice z klasy integracyjnej 1a porzucili mycie okien i przedświąteczne trzepanie dywanów, aby uczestniczyć w lekcji i warsztatach plastycznych że swoimi pociechami. Dzieciaki stanęły na wysokości zadania i pokazały rodzicom jak wiele się już nauczyły. Na koniec wspólnie z rodzicami zrobiły śliczne stroiki i lampiony na świąteczne stoły w swoich domach. Wszystkim życzymy wesołych świąt.


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W ZSO NR 1 W CHEŁMIE

 

 

15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wśród wielu atrakcji znalazły się zajęcia plastyczne "Anielskie cudeńka", quiz świąteczny, warsztaty "Jak wyczarować magiczne święta". Nie zabrakło kolęd i życzeń - bo święta to taki czas "co łzy w śmiech zamienia, smutek w radość przemienia, gdy spełniają się marzenia..."

Wszystkim


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH OPRACOWANIE: ADMIN, FOTO: A. Paszko

W grudniu uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności i przystąpili do uroczystego ślubowania. Zebranym - uczniom, rodzicom i nauczycielom towarzyszył magiczny nastrój związany z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole oraz wspaniałych świąt!

Dziękujemy serdecznie kwiaciarni "Małgońka" za wspaniałą zimową dekorację oraz uczniom klas drugich za  przedstawienie, które uświetniło uroczystość ślubowania.


DO 15 GRUDNIA 23:59

GŁOSUJ CODZIENNIE NA ZSO 1 PROJEKT 227

 

 OPRACOWANIE: ADMIN


Sukcesy uczniów SP 1 w Chełmie OPRACOWANIE: K.Matuła

 

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do wojewódzkich etapów konkursów przedmiotowych:

  •  Miłosz Kowalczyk 6a - klasa - matematyka, przyroda i język polski.

  •  Aleksandra Tomasik klasa 6b - język polski,

  • Jakub Matuła klasa 6a - przyroda,

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


MAGIA ŚWIĄT W JEDYNCE OPRACOWANIE: ADMIN, Fot. K.Matuła

3 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków uczestniczących w cyklicznych zajęciach "Małej Akademii Jedynki". Tematem spotkania była niezwykła "Magia Świąt Bożego Narodzenia". Nasi goście zaproszeni zostali do udziału świątecznych konkursach, zabawach oraz warsztatach muzyczno - plastycznych w języku angielskim i niemieckim. Na przedszkolaków czekał także słodki poczęstunek, prezenty i niespodzianki.

Zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami na kolejne comiesięczne spotkania  "Małej Akademii Jedynki" i życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym oraz wielu prezentów pod choinką!

 

Więcej zdjęć na Facebooku

 

 

 


Z WIZYTĄ  W PRZEDSZKOLACH... OPRACOWANIE: BEATA LEGIEĆ

 

W listopadzie 2016 roku uczniowie klasy II d odwiedzili Przedszkole Nr 2 oraz Przedszkole Nr 11 w Chełmie. Zaprezentowali swoim młodszym kolegom przedstawienie o tematyce ekologicznej. Miło było zobaczyć swoje przedszkole i wspólnie się pobawić. Z niektórymi przedszkolakami spotkamy się już 1 września, tym razem w naszej szkole.


3 grudnia zapraszamy na Małą Akademię Jedynki "Magia Świąt"

 

 

 

W programie konkursy, zabawy i prezenty! Zapraszamy!

 

 

 


XIV POWIATOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI "MŁODY ARTYSTA"

pod Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydent Miasta Chełm

OPRACOWANIE: M.WODZIK, FOTO: P.BAS, J.RADECKA

 

Młodzi artyści zawładnęli ChDK-iem. W czwartek w Chełmskim Domu Kultury odbył się XIV Powiatowy Festiwal Twórczości "Młody Artysta" pod hasłem "Podróże małe i duże". Około 180 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów prezentowało swoje talenty wokalne oraz plastyczne.
Wśród talentów wokalnych w kategorii wiekowej 5-6 lat najlepsze okazało się Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. W kategorii klas I-III najwyższe miejsce na podium przypadło ex aequo SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie i SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, w kategorii klas IV-VI natomiast ZSO Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Placówką, którego występ muzyczny jury oceniło najwyżej w kategorii 14-16 lat, został zaś Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1w Chełmie.

Podczas wydarzenia uczestnicy popisali się również talentem plastycznym. Wśród 6-9 latków nagrodzeni zostali: Pola Langiewicz, Aleksandra Sawosz, Jagoda Smorga, Mateusz Zalewa, Julia Jenda, Michał Pietrzak, Łukasz Piasecki, Jakub Kuchta, Julia Bryk i Patryk Popek. Spośród 10-13 latków jury najbardziej doceniło prace: Mai Mękal, Patrycji Jakóbiec, Adriana Cielińskiego, Mateusza Zalewskiego i Pawła Pakuły. W kategorii 14-16 lat nagrodzeni zostali natomiast: Alicja Piłat, Martyna Gargol, Patrycja Polskowska, Weronika Kucharzak, Kinga Kalita, Patrycja Chmielewska, Jakub Sitarz i Magdalena Puk.


 

KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ - MAŁA AKADEMIA JEDYNKI OPRACOWANIE: ADMIN

 

5 listopada "Mała Akademia Jedynki" pod hasłem "Kocham moją Ojczyznę" zaprosiła przedszkolaków na patriotyczne spotkanie poświęcone obchodom 11 Listopada - Święta Odrodzenia Polski.

Nasi wspaniali goście obejrzeli prezentację p.t. "Symbole narodowe" oraz inscenizację przygotowaną przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Wzięli także udział w warsztatach plastycznych oraz muzycznych - podczas których wykonali godło narodowe oraz nauczyli się piosenki "Jestem Polakiem". Nie zabrakło też zabaw ruchowych oraz konkursów.
Uczestnicy spotkania otrzymali "Indeks Małej Akademii Jedynki".
 

Zapraszamy na następne spotkanie!Tropiciele przyrody Opracowanie: BEATA LEGIEĆ

20.10.2016 r. uczniowie klasy IId uczestniczyli w zajęciach terenowych w Nadleśnictwie Chełm. Pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa poznawali tajemnice lasu „Borek”. Szczególnie zachwyciły ich pomniki przyrody oraz zwinne wiewiórki – mieszkanki pobliskich drzew. Wiele wrażeń dostarczyło również ognisko i wspólna zabawa na świeżym powietrzu.TAJEMNICE PRZYRODY Opracowanie: Agnieszka Paszko

Czy pająki to owady, ile oczu ma mucha? Takie i inne tajemnice odkrywały pierwszaki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie w ośrodku dydaktycznym w Brzeźnie 22.09.2016r. Na koniec było ognisko i wesołe zabawy oraz wspaniała pogoda. Pierwsza wspólna wycieczka za nami.

 


Lekcja z interesującym gościem Opracowanie: BEATA LEGIEĆ

 

4.10.2016 roku uczniowie klasy II d i II a zaprosili na lekcję pana leśniczego. Podczas rozmowy z gościem dowiedzieli się wiele ciekawostek o leśnych zwierzętach. Utrwalili wiadomości o piętrach lasu oraz usłyszeli, na czym polega praca leśniczego. Pan leśniczy bardzo ciekawie opowiadał uczniom o zwierzętach i roślinach. Upewnił się, że drugoklasiści dobrze wiedzą, jak należy dbać o las i jego mieszkańców.Bezpieczeństwo w ruchu drogowym Opracowanie: Agnieszka Paszko


20 września w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chełmie nasze pierwszaki z klasy 1a Patryk i Michał po raz pierwszy wzięli udział w konkursie wiedzowym. Na szczęście starsi koledzy Mateusz i Diana z klasy 3a, którzy już po raz drugi brali udział w tym konkursie dodawali maluchom odwagi. Dzieci sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że są najlepsi. Wykonali bezbłędnie wszystkie zadania pod okiem policjantów i wygrali wspaniałe nagrody. Brawo zuchy z "Jedynki"!


święto pieczonego ziemniaka na wesoło Opracowanie: Agnieszka Paszko

 

30. 09. 2016r. nasi wspaniali gimnazjaliści ZSO Nr 1 w Chełmie wraz z Samorządem szkolnym przygotowali dla maluchów święto pieczonego ziemniaka na wesoło. Pierwszaki bawiły się wspaniale i z zapałem rozwiązywały zagadki oraz zadania. Na koniec ze smakiem zjadły pieczone warzywa.


Przez jezdnię z wielką pompą Opracowanie: Agnieszka Paszko


Tak to nasze pierwszaki z Jedynki uczyły się przechodzić przez jezdnię z wielką pompą 14.09.2016r.

 


Sportowa sobota z jedynką  Opracowanie: Agnieszka Paszko

 

Sportowa słoneczna sobota z jedynką już za nami. Jak zwykle gościnnie Szkoła Podstawowa Nr 1 przy ul. Wołyńskiej przyjęła maluchy z przedszkoli miejskich. Było bardzo wesoło i bardzo sportowo, bawiły się i dzieci i rodzice korzystając z pięknej pogody. Był speed ball, wyścigi rowerowe, gigabańki, tory przeszkód, pyszne jedzonko i nagrody w konkursie plastycznym oraz wiele innych atrakcji. Prawdziwy piknik rodzinny. Tak właśnie nowy rok "akademicki" rozpoczęli młodzi studenci Małej Akademii Jedynki i otrzymali swoje pierwsze indeksy. Na kolejne zajęcia akademii zapraszamy już w październiku. Szczegółowe informacje podamy później. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za tak liczne przybycie. "Jedynka" pozdrawia i zaprasza.


 


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Opracowanie: Agnieszka Paszko

 

13.09.16 uczniowie klasy 1a i 1b spotkali się z policjantami. Funkcjonariusze po konsultacjach z dziećmi ustalili, że najmłodsi uczniowie "jedynki" są wyśmienicie wyedukowani w zakresie bezpieczeństwa w szkole, w domu i na podwórku. Nasi pierwszacy - jesteśmy z was dumni.


Poszukać jesieni Opracowanie: BEATA LEGIEĆ

 

Jesień jest piękną, kolorową porą roku, dlatego uczniowie klasy II d wybrali się na ogródki działkowe w pobliżu szkoły, aby poszukać jesieni. Spacerując po wytyczonych ścieżkach, żeby nie niszczyć roślin, obserwowali uważnie otoczenie i szukali, szukali jesieni. I jesień była ….. w czerwonych, pachnących jabłkach, żółtych chryzantemach, liliowych zimowitach, żółtej, przywiędłej trawie i oczywiście w kolorowych, szeleszczących pod butami liściach. Popatrzcie sami…..